Maymunlar cehenneminde isyan 1972 HD FULL İzle
Tüm Bilgiler
Maymunlar cehenneminde isyan 1972 HD FULL İzle 1972 Filmleri, 6-7 IMDB 
Türkçe Dublaj
Maymunlar cehenneminde isyan Film KonusuMaymunlar cehenneminde isyan, 1972 yılında vizyona giren filmin yönetmeni J. Lee Thompson'dır. 6.1 IMDB puanına sahip olan film ABD yapımıdır. Aksiyon, Bilim - Kurgu kategorilerindeki serinin 4. filminde Sezarın ayaklanması ve maymunları örgütlemesi konu alınmıştır. 3. filmde Cornilius ve Dr. Zira ölmüştü. Bundan dolayı oğulları Sezar insanlara karşı bir öfke duymakta. 20 yıllık bir esaret hayatı yaşayan ve bir sirk sahibince tutsak edilen Sezar, evcilleştirmek istenen maymunları kurtarmaya yönelik harekatın başlangıç adımını atar. Sezar ve yardımcısı MacDonald diğer maymunları da örgütleyerek isyan başlatırlar. Bu isyan insanoğlunun hakimiyetini ve geleceğini etkileyecek olan yaşamın başlangıcıdır. Hayranları için bir kez daha insanlar ve maymunların savaşını konu alan filmin en etkileyici yanı ise gerçeklik payının olmasıdır.Detaylı BilgiMaymunlar cehenneminde isyan Türkçe dublaj izle full hd, 1972 yılında vizyona giren filmin yönetmeni J. Lee Thompson'dır.Maymun köleliğine karşı çıkan Cornelius ve Zira simillerinin oğlu Sezar gizli gizli insanlığa karşı bir köle isyanı çıkartmaya hazırlanır.
 • 1972
 • ABD
 • 720p
 • IMDb 6.1
 • 2.032
 • 0
Baba 1 Filmi HD FULL 1080P Türkçe Dublaj İzle
Tüm Bilgiler
Baba 1 Filmi HD FULL 1080P Türkçe Dublaj İzle 1972 Filmleri, 9-10 IMDB 
Türkçe Dublaj
Baba Film KonusuTüm dünyada beğenilerek izlenen muhteşem film 1972 yılı yapımı olup 1973 yılında seyirci ile buluştu. Çok sayıda seyirci kitlesine ulaşan filmin oyuncu kadrosu ve konusu dikkat çekiyor. Amerika’ya yerleşme çabası içerisinde olan Corleone ailesi bu uğurda oldukça zorlu günler yaşamaktadır. Yerleşme sürecinde farklı olay ve saldırılara uğramaları ortalığı karıştırır. Kısa zamanda güçlenen aile Amerika’da en güçlü mafya konumuna gelmeyi başarır. Baba filmi mafya filmleri arasında her zaman zirvede olmayı bilmiştir. Kaliteli oyunculuk ve muhteşem senaryosu ile mutlaka izlenilmesi gereken filmlerin başında yer almıştır. Tüm dünya da keyifle izlenen filmin ilk serisi olması da olayların başlangıcına ışık saçmaktadır. İzleyiciyi her zaman kendine hayran bırakan filmin özellikleri bakımından da dönemi yansıtması dikkat çekiyor.Detaylı BilgiBaba Filmi Türkçe dublaj full hd izle, Tüm dünyada beğenilerek izlenen muhteşem film 1972 yılı yapımı olup 1973 yılında seyirci ile buluştu.Baba filmini izleyenler bu filmleri de Baba 2 - Baba 3 izledi.
 • 1972
 • ABD
 • 720p
 • IMDb 9.0
 • 2.372
 • 0

1972 filmleri izle

1972 yılına gelindiğinde sinema sektörü için beklediği ilgiyi bir şekilde tam olarak aldığını söyleyemeyiz. Esasen yine bu yıllarda her yılda olduğu gibi türlü senaryoya ev sahipliği yapmış olan birçok yapımı bulmak gayet basit bir olaydır. Esasen o dönemin teknolojisi göz önünde bulundurulursa o dönemde yapılmış olan filmlerdeki kullanılmış olan efekt ve hatta görüntülerden aşırı kalitede bir beklentiye girilmesi pek normal bir beklenti olmaz. Zaten o dönemin filmleri ile o dönemin izleyicileri birbirleriyle uyumludur. Esasen günümüz izleyicisine baktığımızda beklentinin daha üst seviyede olduğunu görebiliriz. Bunun sebebi elbette sürekli ve çok hızlı bir şekilde gelişim göstermiş olan teknolojidir. 1972’li yılların teknolojisi sadece sinema sektöründe değil o dönemin yaşayış, algılayış ve politik kararları da etkilemektedir. Doğal olarak o dönemde yaşamış bir insan o dönemin getirmiş olduğu kurallar ve algılar doğrultusunda belli bir düzeyde düşünce gücüne olanak verdiğinden beklentilerde o yönde olmuştur.

FULL HD 1972 Filmleri izle

Öte yandan ise günümüzden 100 yıl sonrasına baktığımızda ise o dönemdeki insanlarda bizim için aynı şeyleri söyleyecektir. Tabi ki bunlar olurken ortaya birçok yapımlar çıkmaktadır ve bu yapımların birçoğu çağının gerisinde yapılmış gibi izleyicinin önüne gelmiştir. Elbette 1972’li yıllara bakıldığında o dönemde de yine birçok filmin bulunduğu dönemin gerisinde kaldığını görebilmek mümkündür. Bu olay teknolojinin gelişmesiyle birlikte normalliğini kaybetmektedir.